Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej

w Janowie Lubelskim

Godz. pracy:

pn - pt 7.00 - 15.00

tel. biuro: 15 872 -15-74; tel. kom: 607-302-701

e mail: warsztaty.janow@wp.pl

design by pracownia komputerowa  WTZ Janów Lubelski

WTZ Janów Lubelski ©2019 - 2021

KRS 0000213751

z dopiskiem "WTZ Janów Lubelski"

ul. Zamoyskiego 77

23-300 Janów Lubelski

/WTZJanowLubelski

Oświadczenie o dostepności

/JacyTacyWTZJanowLubelski

W drugi weekend sierpnia, po rocznej przerwie, w Parku Misztalec odbył się największy i długo wyczekiwany Festiwal Kaszy i Żurawiny "Gryczaki". Jest to impreza plenerowa, która charakteryzuje się promocją smakowitych przysmaków regionalnych, różnorakich nalewek, jak również produktów lokalnych.

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej "Caritas" w Janowie Lubelskim po raz kolejny miały możliwość uczestniczyć w tym Festiwalu. Była to wspaniała okazja do zaprezentowania prac naszych uczestników wykonanych w ramach zajęć terapeutycznych. Na naszym stoisku znalazły się m. in. wyroby rękodzielnicze, drewniane, papierowe, materiałowe oraz z wikliny i sznurka. "Gryczaki" to święto kulinarne zatem na przygotowanym stoisku nie mogło zabraknąć tradycyjnego gryczaka zwanego również kaszakiem bądź pierogiem gryczanym, jaglaka, chleba ze smalcem i ogórkiem, drożdżówek z kaszą, a także różnorodnych ciast.

 

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a prezentowane wyroby zdaniem odwiedzających “były niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju”. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i dla swoich bliskich, w zależności od swoich potrzeb czy upodobań. Warto podkreślić, że w przygotowanie tych prac nasi uczestnicy włożyli wiele energii, mnóstwo serca i zaangażowania, a otrzymane komplementy to dla naszych podopiecznych wielkie wyróżnienie. Dziękujemy.

 

Ponadto, organizatorzy zadbali także o inne atrakcje dla osób w każdym wieku m.in. wesołe miasteczko, rozmaite zawody, ciekawe pokazy itd. Nam szczególnie miło było bawić się na koncercie zespołu “Dziadek”.

 

Miejmy nadzieję, że za rok ponownie nasze stoisko pojawi się na Festiwalu Kaszy "Gryczaki" z jeszcze lepszą i bogatszą ofertą.

 

Udział Warsztatów w Festiwalu Kaszy i Żurawiny „Gryczaki” 

09 sierpnia 2021

Wróć do aktualności