Ostatnie dni przed przerwą w zajęciach na WTZ, panie w ramach rehabilitacji tej pracowni pozwoliły sobie na swoje „małe” niezwykłe metamorfozy, które zostały osiągnięte poprzez pielęgnację twarzy i dłoni.

 

W pierwszej kolejności podopieczne z pomocą instruktora pracowni określiły typ swojej cery oraz jakie kosmetyki są dedykowane każdej z nich. Następnie przeszły do oczyszczania twarzy, które polegało nie tylko na dokładnym demakijażu oczu, ale także na umyciu całej cery, aby w sposób łagodny oczyścić skórę z pozostałych na niej nieczystości. Do tego zabiegu kosmetycznego wykorzystano specjalne preparaty przeznaczone do mycia twarzy (płyn micelarny, mleczko, żel, pianka) oraz waciki. Przedostatni etap stanowi tonizowanie twarzy, które miało na celu wyrównanie i utrzymanie naturalnego poziomu pH skóry. Po oczyszczeniu twarzy tonikiem, przyszedł czas na maseczki nawilżające, a w trakcie ich działania, można było zająć się upiększaniem dłoni. Uczestniczki z tej pracowni doskonale wiedzą, że dłonie to wizytówka każdej kobiety, dlatego też warto poświęcić im trochę czasu i uwagi. Proces pielęgnacji rozpoczęły od peelingu, który sprawił, że skóra natychmiast stała się gładka i miękka. Po wybraniu odpowiedniego dla siebie koloru lakieru nadszedł czas na pomalowanie paznokci i nałożenie kremu nawilżającego, aby skóra dłoni była zdrowa oraz piękna. Ten zabieg dopełnił efektu zadbanych i upiększonych dłoni. Dzięki różnym kosmetykom, jakie znajdują się na pracowni, nasze panie wykonały makijaż wedle własnych preferencji. Czerwone usta, ciepłe kolory cieni do powiek, rzęsy podkreślone tuszem to ulubiony sposób uczestniczek na udany makijaż.

 

Zajęcia w tym dniu pozwoliły na praktyczne wykorzystanie wiedzy, którą posiadały dotychczas w teorii. Forma takich zajęć spodobała się bardzo podopiecznym, dlatego też nie raz do nich powrócimy.

Obecnie, kiedy pandemia w naszym kraju zadomowiła się na dobre, wspominamy często jak spędzaliśmy czas, w którym Warsztat pracował bez żadnych ograniczeń. W tamtym okresie wszystkie pracownie były pełne podopiecznych, a głośne rozmowy i wesoły „harmider” oznaczały, że jesteśmy wszyscy razem. Jak już wiecie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowie Lubelskim oferuje zajęcia terapeutyczne w 9 - ciu pracowniach tematycznych, które charakteryzują się odmienną specyfiką pracy.

 

W niniejszym artykule zwrócimy szczególną uwagę na pracownię fryzjersko –kosmetyczną, oferującą ciekawe formy terapii zwłaszcza dla naszych uczestniczek. Korzystający z tej pracowni mają m.in. możliwość nauki podstawowych nawyków higienicznych, a także prostych czynności fryzjerskich i kosmetycznych takich jak: prawidłowe mycie włosów, dopasowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji, stylizacji i utrwalenia fryzur, modelowanie fryzur codziennych i wieczorowych, pielęgnacja ciała, twarzy i dłoni, makijaż oraz manicure.

 

Niemal każda kobieta uwielbia czuć się piękna i wyjątkowa, dlatego też zabiegi pielęgnacyjne pozwalają na chwilę relaksu oraz na podniesienie samooceny i pewności siebie.

Wróć do aktualności

23 czerwca 2020

„Poczuj się piękna” - zajęcia w pracowni fryzjersko-kosmetycznej

Obecnie, kiedy pandemia w naszym kraju zadomowiła się na dobre, wspominamy często jak spędzaliśmy czas, w którym Warsztat pracował bez żadnych ograniczeń. W tamtym okresie wszystkie pracownie były pełne podopiecznych, a głośne rozmowy i wesoły „harmider” oznaczały, że jesteśmy wszyscy razem. Jak już wiecie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowie Lubelskim oferuje zajęcia terapeutyczne w 9 - ciu pracowniach tematycznych, które charakteryzują się odmienną specyfiką pracy.

 

W niniejszym artykule zwrócimy szczególną uwagę na pracownię fryzjersko – kosmetyczną, oferującą ciekawe formy terapii zwłaszcza dla naszych uczestniczek. Korzystający z tej pracowni mają m.in. możliwość nauki podstawowych nawyków higienicznych, a także prostych czynności fryzjerskich i kosmetycznych takich jak: prawidłowe mycie włosów, dopasowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji, stylizacji i utrwalenia fryzur, modelowanie fryzur codziennych i wieczorowych, pielęgnacja ciała, twarzy i dłoni, makijaż oraz manicure.

 

Niemal każda kobieta uwielbia czuć się piękna i wyjątkowa, dlatego też zabiegi pielęgnacyjne pozwalają na chwilę relaksu oraz na podniesienie samooceny i pewności siebie.

/JacyTacyWTZJanowLubelski

Oświadczenie o dostepności

/WTZwJanowieLubelskim

KRS 0000213751

z dopiskiem "WTZ Janów Lubelski"

WTZ Janów Lubelski ©2019 - 2024

design by pracownia komputerowa  WTZ Janów Lubelski

tel.: 15 851-30-60 

tel. kom: 607-302-701

e mail: warsztaty.janow@wp.pl

Godz. pracy:

pn - pt 7.00 - 15.00

Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

Warsztat Terapii Zajęciowej

w Janowie Lubelskim

 

ul. Bialska 69

23-300 Janów Lubelski

numer konta bankowego: PEKAO O/Sandomierz

33 1240 2786 1111 0010 5670 9561

z dopiskiem "darowizna na WTZ Janów Lubelski"