Mam własny pomysł

Masz własny pomysł jak mógłbyś wspomóc nasz Warsztat i to co w nim robimy? Potrzebujesz konkretnego wyrobu? Świetnie! Jesteśmy otwarci na propozycje. Możesz złożyć u nas zamówienie. Skontaktuj się z nami. Przedstaw nam swój pomysł bądź potrzebę, a my rozważymy, omówimy wspólnie i zdecydujemy czy jest możliwość realizacji.

Przekaż 1,5 % swojego podatku

Przekaż darowiznę

Łatwym i szybkim sposobem wsparcia rehabilitacji prowadzonej w naszym WTZ jest przekazanie darowizny, pieniężnej lub materialnej. Dodatkową korzyścią jest możliwość jej odliczenia od dochodu podczas składania zeznania podatkowego. Osoby fizyczne mogą odliczyć pełną kwotę przekazanej pomocy, do wysokości 6% uzyskanego dochodu w danym roku podatkowym. Jest to darowizna na działalność pożytku publicznego. Szczegóły dostępne są tutaj. Wpłaty można dokonywać na konto PEKAO O/ Sandomierz 33 1240 2786 1111 0010 5670 9561 z dopiskiem "darowizna na WTZ Janów Lubelski".

Kupuj nasze wyroby

Może nie zawsze wszystko jest do końca proste, może nie zawsze wszystko jest do końca tak dokładne, na pewno jest jednak zawsze pełne zaangażowania i pasji włożonej w wykonanie. Każdy wyrób oferowany przez nasz Warsztat jest sumą pracy i wysiłku jego Uczestników, ich kreatywności, samozaparcia i przełamywania własnych barier. Środki pozyskane ze sprzedaży w całości idą na potrzeby  naszych  Uczestników. Zakupów  można  dokonać  w  placówce oraz podczas różnych imprez i wydarzeń plenerowych, na których się wystawiamy. Opinie osób, które dokonały już zakupów u nas, mówią iż są to rzeczy ciekawe, niepowtarzalne, tanie i po prostu piękne, ale o tym musi się każdy przekonać sam.

Jak dużo dobrego można zrobić w tak łatwy sposób! Rehabilitację naszych Uczestników możesz łatwo wesprzeć, przekazując 1,5 %  podczas  składania  swojego  zeznania  podatkowego. Wystarczy wpisać  w polu KRS numer 0000213751 oraz wskazać cel szczegółowy WTZ Janów Lubelski. Dokonać tego mogą osoby fizyczne (PIT-37, PIT-38), prowadzący działalność gospodarczą (PIT-36, PIT-36L) oraz opodatkowani ryczałtem (PIT-28). Przekazanie jest również możliwe w rozliczeniu PIT-39.

Przekazanie 1,5 % jest również możliwe i ponadto bardzo łatwe dla podatników korzystających z usługi Twój e-PIT w serwisie podatki.gov.pl. Szczegóły na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Modlitwa

Modlitwa to jeden z największych i najpiękniejszych duchowych darów, jakie możemy komuś ofiarować. Dzielimy się swoją własną, indywidualną, niepodrabialną relacją z Bogiem. Czymś, co jest naszą największą wartością, łaską, siłą a zarazem czymś tak intymnym i ulotnym. Modląc się w czyjejś intencji, stajemy się jej orędownikiem przed Bogiem. Zwielokrotniamy moc i słyszalność próśb, podziękowań czy słów uwielbienia osoby objętej naszą intencją. Ofiaruj swoją chwilę modlitwy czy rozważań w intencji naszych Uczestników, ich pozytywnej rehabilitacji i rozwoju. 

Bądź dobry

Pierwszą i najważniejszą rzeczą to bycie dobrym. Bądź osobą życzliwą, uprzejmą, kulturalną. Bądź wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka. Nie odwracaj wzroku od kogoś, kto porusza się na wózku inwalidzkim czy też uśmiecha się trochę inaczej niż Ty. Jest taki sam! Tak samo czuje, tak samo cieszy się czy smuci. Tak samo jak Ty pragnie żyć w poczuciu bezpieczeństwa, z dostępem do informacji, oświaty czy też ochrony zdrowia.

Jak mogę pomóc ?

Posiadasz własną firmę i chcesz wesprzeć rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych, prowadzoną w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Janowie Lubelskim? Brawo! To wspaniała informacja dla nas. Bardzo nas cieszy każdy gest społecznej odpowiedzialności środowiska biznesu oraz jego inicjatyw i działań charytatywnych.

 

Każdy akt działania lub woli, mogący przynieść pożytek oraz przysłużyć się w rehabilitacji naszych Uczestników jest wspaniałym przejawem życzliwości i troski o drugiego człowieka. Co to może być? Bardzo wiele. Może to być darowizna, pieniężna lub rzeczowa. Może to być nieodpłatane udostępnienie danego miejsca, sali czy przestrzeni w której zorganizujemy wydarzenie integracyjne, jednorazowo lub cyklicznie. Może to być darmowe wejście, udział w organizowanym przez Ciebie wydarzeniu, imprezie czy evencie. Może to być zakup lub zamówienie naszych prac (wystawiamy faktury VAT). Możliwości jest bardzo wiele.

 

Osoby prawne mogą w rozliczeniach z fiskusem dokonać odliczenia przekazanych darowizn na rzecz Caritas:

  • darowizna na cele pożytku społecznego, do wysokości 10% uzyskanego dochodu
  • darowizna na działalność charytatywno - opiekuńczą Kościoła, bez limitu do wysokości całego dochodu

Szczegółowe  informacje  o  warunkach  i  wymaganych dokumentach dostępne są na stronach Ministerstwa Finansów lub po kontakcie z Caritas Diecezji Sandomierskiej.

 

Na stronie głównej prezentujemy logotypy i linki (jeśli są możliwe) darczyńców i przyjaciół Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowie Lubelskim. Stanowią one własność poszczególnych podmiotów i nie posiadamy żadnych praw do nich a prezentowane są jedynie w celu demonstracji i wyrażenia naszego podziękowania. Zastrzegamy jednak sobie prawo do uznaniowości faktu, czasu i formy tej prezentacji oraz prawo do odmowy, w szczególności w przypadku rażących różnic z ogólnie pojętymi wartościami chrześcijańskimi czy ideą i misją Caritas.

(stan prawny informacji zawartych na stronie na maj 2024)

Jestem osobą prawną. Chcę pomóc.

logo Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowie Lubelskim

WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ

w   J a n o w i e   L u b e l s k i m

Zobacz, tak łatwo możesz wspomóc...

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

 

Św. Jan Paweł II

 

Tondo, Filipiny 1981

 

Co może być piękniejsze i szlachetniejsze od ludzkiej chęci pomagania? W niej zawiera się miłość, dobroć, troska. Realizowanie jej i niesienie pomocy, jakikolwiek by miała wymiar, jest formą największego daru, możliwego do przekazania drugiej osobie. Dzieleniem się samym sobą. Czy to dobre słowo, czy poświęcenie własnego czasu, czy też pomoc materialna - wszystkie akty woli i działania nakierowane na bliźniego i poprawę jego sytuacji lub warunków, stanowią o własnym człowieczeństwie. O tym że, w dzisiejszym świecie nastawionym na "ja", jest możliwe powiedzenie i dostrzeżenie "TY". Dostrzeżenie obecności drugiego człowieka, jego problemów i trudności z jakimi się boryka. Dojrzenie w drugim człowieku odbicia Bożej miłości i zarazem własnego odbicia stanowi o mierze własnej wielkości.

 

Pomoc, którą otrzymuje Warsztat Terapii Zajęciowej, w całości jest kierowana na potrzeby naszych Uczestników, ich codzienny pobyt i prowadzoną rehabilitację. Jesteśmy wdzięczni za każde przejawy dobrej woli i życzliwości wobec nas. Przyczyniają się one do stałego podnoszenia jakości pobytu i funkcjonowania naszych Uczestników w placówce a przez to niewątpliwie do wzrostu efektywności i skuteczności wdrażanych procesów terapeutycznych i rehabilitacyjnych.

 

Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży prac i wyrobów są w pełnej wysokości przeznaczane na integrację społeczną, w ramach której otwieramy przestrzeń dla naszych podopiecznych. Pokazujemy otaczający nas świat, jego piękno i walory kulturowe. Włączamy, rozwijamy i umacniamy w sieci relacji międzyludzkich i więzi społecznych w otaczającym środowisku. Realizujemy to poprzez wyjazdy, wycieczki, wyjścia oraz udział w różnorakich wydarzeniach i imprezach organizowanych przez władze samorządowe czy organizacje i jednostki zajmujące się środowiskiem osób niepełnosprawnych i nie tylko.

 

 

Dziękujemy.

 

/JacyTacyWTZJanowLubelski

Oświadczenie o dostepności

/WTZwJanowieLubelskim

KRS 0000213751

z dopiskiem "WTZ Janów Lubelski"

WTZ Janów Lubelski ©2019 - 2024

design by pracownia komputerowa  WTZ Janów Lubelski

tel.: 15 851-30-60 

tel. kom: 607-302-701

e mail: warsztaty.janow@wp.pl

Godz. pracy:

pn - pt 7.00 - 15.00

Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

Warsztat Terapii Zajęciowej

w Janowie Lubelskim

 

ul. Bialska 69

23-300 Janów Lubelski

numer konta bankowego: PEKAO O/Sandomierz

33 1240 2786 1111 0010 5670 9561

z dopiskiem "darowizna na WTZ Janów Lubelski"