Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej

w Janowie Lubelskim

Godz. pracy:

pn - pt 7.00 - 15.00

tel. biuro: 15 872 -15-74; tel. kom: 607-302-701

e mail: warsztaty.janow@wp.pl

design by pracownia komputerowa  WTZ Janów Lubelski

WTZ Janów Lubelski ©2019 - 2021

KRS 0000213751

z dopiskiem "WTZ Janów Lubelski"

ul. Zamoyskiego 77

23-300 Janów Lubelski

/WTZJanowLubelski

Oświadczenie o dostepności

/JacyTacyWTZJanowLubelski

„Świat wokół mnie – malowanie obrazów” to drugi temat warsztatów rękodzieła, realizowanych w ramach zadania publicznego pn. „Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych – aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby".

 

Ze względu na warunki pogodowe zajęcia odbyły się w siedzibie WTZ w Janowie Lubelskim. Uczestnikami zadania były osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie powiatu zamojskiego. Grupa uczestników warsztatu pod kierunkiem Pani Agaty wykonała prace plastyczne. Malowanie farbami akrylowymi oraz praca pędzlem okazały się sposobem na dobrą zabawę i jednocześnie naukę prostych technik. Zajęcia te udowodniły, że osoby dla których malowanie nie jest pasją, wykonały piękne obrazy. Efekty pracy uczestników widać na zdjęciach. Mamy nadzieję, że nasze zajęcia stały się zachętą do odkrycia nowych talentów.

 

Sztuka osób niepełnosprawnych wpływa na kształtowanie i rozwijanie inteligencji emocjonalnej, służy ona nie tylko do zaspokajania potrzeb estetycznych i emocjonalnych ale również spełnia ogromną rolę w socjalizacji, rozwijaniu predyspozycji artystycznych i psychomotorycznych. Terapia przez sztukę pozwala ujawnić stłumione emocje, przejąć nad nimi kontrolę, wpłynąć na samoocenę oraz poczucie własnej wartości a także uwalnia od złych napięć. Taki właśnie był cel warsztatów rękodzieła, podczas których uczestnicy malowali obrazy z wykorzystaniem podobrazia, pędzla i farb.

 

Warsztaty te cieszyły się szczególnym zainteresowaniem, bowiem osoba z niepełnosprawnością poprzez tworzenia obrazu, dociera do swoich głęboko ukrytych emocji, a następnie jest w stanie przełożyć je na swoje własne życie.

„Świat wokół mnie – malowanie obrazów”

25 października 2021

Wróć do aktualności