Wróć do aktualności

23 października 2023

Biłgorajski Przegląd Twórczości Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

20 października grupa teatralna reprezentowała nas podczas XIX Biłgorajskiego Przeglądu Twórczości Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych. To wyjątkowe wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu Koło Terenowe w Biłgoraju. Celem wydarzenia jest stworzenie warunków do wyrażenia potencjału artystycznego przez osoby niepełnosprawne przed większą publicznością. Widzowie mieli okazję podziwiać spektakle teatralne, muzyczne i taneczne, w których główną rolę odgrywali utalentowani artyści niepełnosprawni. To nie tylko niezapomniana podróż w świat muzyki i teatru, ale także forma rehabilitacji społecznej i zawodowej. Przegląd tworzy również doskonałą platformę integracji społecznej, umożliwiając osobom niepełnosprawnym podzielenie się swoją pasją i umiejętnościami z innymi, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu ich pewności siebie oraz poczucia własnej wartości.

 

W ramach Biłgorajskiego Przeglądu, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przygotowali spektakl, który miał pierwotnie być dedykowany tylko dla rodziców. Zainspirowani jednak współczesnymi czasami, gdzie Internet i gry zajmują pierwsze miejsce, postanowili pokazać humorystycznie historię dziadka Andrzeja. Emeryt skupia się na grze komputerowej, zamiast spędzać czas z żoną i wnuczkiem. Jego obsesja wpływa negatywnie na relacje rodzinne, a czas poświęcony przed monitorem przewyższa znacznie czas poświęcony bliskim. Widzowie przeniesieni zostają do świata gry, gdzie obserwują, jak główny bohater stopniowo traci kontakt z rzeczywistością. Akcja przedstawienia skupiona jest na próbach rodziny, aby odciągnąć go od komputera. W końcu, dzięki determinacji i zrozumieniu bliskich udaje się przywrócić równowagę w relacjach rodzinnych. Spektakl stanowi jednocześnie zabawną komedię i ostrzeżenie dla osób, które zbyt wiele czasu poświęcają na gry i Internet, zapominając o ważnych aspektach życia. Pokazuje, że warto pamiętać o relacjach z bliskimi i czerpać radość z bezpośredniego kontaktu z ludźmi. "Rzepka po nowemu" przypomina nam, że technologia może być wspaniałym narzędziem, ale nie powinna dominować nad naszymi relacjami i życiem rodzinnym.

 

Biłgorajski Przegląd Twórczości Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych dowodzi, że niepełnosprawność nie stanowi przeszkody w osiąganiu artystycznych celów. Wydarzenie to ukazuje, że każdy człowiek, niezależnie od swoich ograniczeń, ma ogromny talent i potencjał do wyrażania siebie poprzez muzykę i teatr. Przegląd jest szansą dla społeczeństwa, aby stać się bardziej świadomym i otwartym na wszelką różnorodność. To nie tylko okazja dla osób niepełnosprawnych, ale również dla nas wszystkich, aby doceniać i inspirować się niezwykłymi talentami, które kryją się w każdym z nas.

 

/JacyTacyWTZJanowLubelski

Oświadczenie o dostepności

/WTZwJanowieLubelskim

KRS 0000213751

z dopiskiem "WTZ Janów Lubelski"

WTZ Janów Lubelski ©2019 - 2024

design by pracownia komputerowa  WTZ Janów Lubelski

tel.: 15 851-30-60 

tel. kom: 607-302-701

e mail: warsztaty.janow@wp.pl

Godz. pracy:

pn - pt 7.00 - 15.00

Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

Warsztat Terapii Zajęciowej

w Janowie Lubelskim

 

ul. Bialska 69

23-300 Janów Lubelski

numer konta bankowego: PEKAO O/Sandomierz

33 1240 2786 1111 0010 5670 9561

z dopiskiem "darowizna na WTZ Janów Lubelski"