Wróć do aktualności

10 września 2021

Dalsza część realizowanego projektu: warsztaty kulinarne i teatralno-muzyczne

W ramach zadania publicznego pn. „Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych – aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby", w dniu 09.09.2021 roku odbyły się warsztaty kulinarne.

 

Uczestnikami zajęć były osoby z terenu powiatu kraśnickiego. Tematem zajęć było „Wakacyjne grillownie" - kiełbaska z grilla, szaszłyk, karkówka itp. Grillowanie to nie tylko czas poświęcony słodkiemu leniuchowaniu to także chwile ciężkiej pracy. Pani Jadwiga zajęcia rozpoczęła od omówienia narzędzia pracy jakim jest grill i do czego służy, co wrzucić na ruszt by było smacznie i zdrowo. Zademonstrowała ciekawe rozwiązania tradycyjnych przepisów, które z pewnością urozmaicą codzienne gotowanie. Wspólnymi siłami stworzyli wyśmienity poczęstunek, w którym dominowały lokalne produkty: wysokiej jakości mięso oraz świeże warzywa i owoce. Na koniec warsztatów był czas na wymianę doświadczeń przy suto zastawionym stole.

 

Ponadto,  tego  dnia  zostały  przeprowadzone  zajęcia  teatralno - muzyczne  również w ramach zadania publicznego pn. „Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych – aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby".

 

Uczestnikami projektu była grupa osób ze Środowiskowego Domu Samopomocy w  Kraśniku. Celem warsztatów  było pobudzenie wyobraźni osób z niepełnosprawnością oraz poszerzenie spektrum ich możliwości pracy z ciałem w szerokim jego ujęciu. Zajęcia nakłaniały do energicznej zabawy, pobudzającej do otwartości spontaniczności oraz przekraczania własnych barier.

 

Wszystkie  formy  zajęć  dążyły  do ukazania niezliczonych możliwości ruchowych osób z niepełnosprawnością oraz zaburzeniami psychicznymi. Udział w warsztatach pozwolił jego uczestnikom odkrywać siebie, a tym samym poszerzać własną świadomość.

/JacyTacyWTZJanowLubelski

Oświadczenie o dostepności

/WTZwJanowieLubelskim

KRS 0000213751

z dopiskiem "WTZ Janów Lubelski"

WTZ Janów Lubelski ©2019 - 2024

design by pracownia komputerowa  WTZ Janów Lubelski

tel.: 15 851-30-60 

tel. kom: 607-302-701

e mail: warsztaty.janow@wp.pl

Godz. pracy:

pn - pt 7.00 - 15.00

Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

Warsztat Terapii Zajęciowej

w Janowie Lubelskim

 

ul. Bialska 69

23-300 Janów Lubelski

numer konta bankowego: PEKAO O/Sandomierz

33 1240 2786 1111 0010 5670 9561

z dopiskiem "darowizna na WTZ Janów Lubelski"