Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

Warsztat Terapii Zajęciowej

w Janowie Lubelskim

Godz. pracy:

pn - pt 7.00 - 15.00

tel. biuro: 15 872 -15-74; tel. kom: 607-302-701

e mail: warsztaty.janow@wp.pl

design by pracownia komputerowa  WTZ Janów Lubelski

WTZ Janów Lubelski ©2019 - 2023

KRS 0000213751

z dopiskiem "WTZ Janów Lubelski"

ul. Zamoyskiego 77

23-300 Janów Lubelski

/WTZwJanowieLubelskim

Oświadczenie o dostepności

/JacyTacyWTZJanowLubelski

W ramach zadania publicznego pn. „Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych – aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby", w dniu 09.09.2021 roku odbyły się warsztaty kulinarne.

 

Uczestnikami zajęć były osoby z terenu powiatu kraśnickiego. Tematem zajęć było „Wakacyjne grillownie" - kiełbaska z grilla, szaszłyk, karkówka itp. Grillowanie to nie tylko czas poświęcony słodkiemu leniuchowaniu to także chwile ciężkiej pracy. Pani Jadwiga zajęcia rozpoczęła od omówienia narzędzia pracy jakim jest grill i do czego służy, co wrzucić na ruszt by było smacznie i zdrowo. Zademonstrowała ciekawe rozwiązania tradycyjnych przepisów, które z pewnością urozmaicą codzienne gotowanie. Wspólnymi siłami stworzyli wyśmienity poczęstunek, w którym dominowały lokalne produkty: wysokiej jakości mięso oraz świeże warzywa i owoce. Na koniec warsztatów był czas na wymianę doświadczeń przy suto zastawionym stole.

 

Ponadto, tego dnia zostały przeprowadzone zajęcia teatralno-muzyczne również w ramach zadania publicznego pn. „Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych – aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby".

 

Uczestnikami projektu była grupa osób ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kraśniku. Celem warsztatów było pobudzenie wyobraźni osób z niepełnosprawnością oraz poszerzenie spektrum ich możliwości pracy z ciałem w szerokim jego ujęciu. Zajęcia nakłaniały do energicznej zabawy, pobudzającej do otwartości spontaniczności oraz przekraczania własnych barier.

 

Wszystkie formy zajęć dążyły do ukazania niezliczonych możliwości ruchowych osób z niepełnosprawnością oraz zaburzeniami psychicznymi. Uczestnictwo w warsztatach pozwoliło jego uczestnikom odkrywać siebie, a tym samym poszerzać własną samoświadomość.

Dalsza część realizowanego projektu: warsztaty kulinarne i teatralno-muzyczne

10 września 2021

Wróć do aktualności