Zobacz zdjęcia

Wróć do aktualności

Pokonując ten szlak, podopieczni WTZ mieli możliwość zobaczenia z daleka, jak wyglądają najpiękniejsze i najbardziej znane połoniny Bieszczad. Po osiągnięciu zamierzonego celu, wyruszyli dalej połoniną w kierunku Wielkiej Rawki – na najwyższy szczyt pasma granicznego w Bieszczadach Zachodnich. Trasa ta stanowi jeden z  najpiękniejszych szlaków widokowych z rozległą panoramą połonin: Wetlińskiej i Caryńskiej. Co prawda nie było łatwo, ale przepiękna panorama zrekompensowała każdy trud i wysiłek włożony w zdobycie tych punktów na mapie Bieszczad. Prawdziwa uczta dla oczu i ducha.

 

Druga grupa w tym czasie wybrała się autokarem do Zagrody Żubrów w Mucznem, która stanowi ciekawą atrakcję turystyczną tego regionu. Przygotowane tam trasy widokowe umożliwiły  naszym  Uczestnikom  zobaczenie  Żubrów  w  ich  naturalnym  środowisku. W pobliżu wstąpiliśmy do Centrum Promocji Leśnictwa, gdzie mogliśmy obejrzeć eksponaty zwierząt o różnych porach roku i w odmiennej scenerii. Kolejną atrakcją dla tej samej grupy były torfowiska bieszczadzkie oferujące piękne widoki, zwłaszcza dla sympatyków fauny i flory. Po spotkaniu się obu grup, jadąc autokarem nie milkły rozmowy na temat przeżytych atrakcji. Gdy dotarliśmy na miejsce naszego pobytu, skorzystaliśmy z krótkiej regeneracji oraz przystąpiliśmy do konsumpcji obiadu.

W trakcie zwiedzania zapory w blasku promiennego słońca podziwialiśmy uroki jeziora solińskiego, które przez tamtejszych mieszkańców zwane jest „morzem bieszczadzkim”. Nasyceni pięknymi widokami porobiliśmy pamiątkowe grupowe zdjęcia, aby w każdej chwili do nich powrócić. Wracając do autokaru Uczestnicy mieli także chwilę wolnego czasu na zakupy rozmaitych lokalnych wyrobów.

 

Po dotarciu do miejsca docelowego, jakim było Nasiczne, wypakowaliśmy wszystkie bagaże i ruszyliśmy na spacer po okolicy, gdzie trafiliśmy do Kaskad Nasiczańskich. Miejsce to okazało się urzekające, gdzie oprócz niezwykłego górskiego krajobrazu, mogliśmy odpocząć słuchając przyjemnego szumu wody. Nad potokiem pochylały się drzewa, a z wody wystawały kamienie różnych wielkości i kształtów, tworząc malowniczy naturalny pejzaż. Po powrocie do Ośrodka, zmęczeni szybko udaliśmy się do swoich łóżek. Nazajutrz, jedna grupa udała się na niezapomnianą wyprawę, której celem było zdobycie Małej Rawki. Podczas wędrówki uczestnikom wyprawy towarzyszyło zachmurzone niebo, jednakże od czasu do czasu przebłyskiwało słoneczko, a niekiedy powiewał silny wiatr. Wędrówka  ta  była  wspaniałą  okazją  do  zachwytu  nad  pięknem  i różnorodnością otaczającego nas świata, a także bliskiego kontaktu z przyrodą.

Każda nasza wycieczka to wielka przygoda, podczas której pragniemy czerpać pełną garścią. Z aparatem w dłoniach przemierzamy drogi, ścieżki, szlaki, aby uchwycić to co najpiękniejsze i „ocalić od zapomnienia” ulotność każdej chwili. Gromadzimy pamiątki i fotografie, które uwiecznią niepowtarzalne momenty, piękno i atmosferę miejsca oraz wycinek poznanego krajobrazu.

 

Pomimo panującej sytuacji pandemicznej, z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarno - epidemiologicznych wyruszyliśmy na 3 dniową wycieczkę w Bieszczady, a dokładnie do Ośrodka Wypoczynkowego w Nasicznem Caritas Diecezji Sandomierskiej.

 

Naszą przygodę rozpoczęliśmy 16 września 2020 roku. Zgodnie z planem wycieczki w środę o 7.30 przy restauracji "Myśliwska" odbyła się zbiórka uczestników wycieczki. Po spakowaniu bagaży do autokaru i pożegnaniu  z  rodzicami,  wyruszyliśmy w drogę, aby jak najszybciej dotrzeć do naszych zaplanowanych miejsc. Podczas kilkugodzinnej podróży autokarem nie zabrakło rozmów, słuchania muzyki oraz wspólnej modlitwy. Kilometry uciekały, a my byliśmy bliżej miejsca, które było pierwszym etapem naszej wycieczki. Po paru przystankach dotarliśmy na zaporę solińską, która stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych tej miejscowości, a także całych Bieszczad.

21 września 2020

Nasiczne - wycieczka krajoznawczo – turystyczna w Bieszczady dla uczestników WTZ

Każda nasza wycieczka to wielka przygoda, podczas której pragniemy czerpać pełną garścią. Z aparatem w dłoniach przemierzamy drogi, ścieżki, szlaki, aby uchwycić to co najpiękniejsze i "ocalić od zapomnienia" ulotność każdej chwili. Gromadzimy pamiątki i fotografie, które uwiecznią niepowtarzalne momenty, piękno i atmosferę miejsca oraz wycinek poznanego krajobrazu.

 

Pomimo panującej sytuacji pandemicznej, z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarno-epidemiologicznych wyruszyliśmy na 3 dniową wycieczkę w Bieszczady, a dokładnie do Ośrodka Wypoczynkowego w Nasicznem Caritas Diecezji Sandomierskiej.

 

Naszą przygodę rozpoczęliśmy 16 września 2020 roku. Zgodnie z planem wycieczki w środę o 7.30 przy restauracji "Myśliwska" odbyła się zbiórka Uczestników wycieczki. Po spakowaniu bagaży do autokaru i pożegnaniu z rodzicami, wyruszyliśmy w drogę, aby jak najszybciej dotrzeć do naszych zaplanowanych miejsc. Podczas kilkugodzinnej podróży autokarem nie zabrakło rozmów, słuchania muzyki oraz wspólnej modlitwy. Kilometry uciekały, a my byliśmy bliżej miejsca, które było pierwszym etapem naszej wycieczki. Po paru przystankach dotarliśmy na zaporę solińską, która stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych tej miejscowości, a także całych Bieszczad. W trakcie zwiedzania zapory w blasku promiennego słońca podziwialiśmy uroki jeziora solińskiego, które przez tamtejszych mieszkańców zwane jest „morzem bieszczadzkim”. Nasyceni pięknymi widokami porobiliśmy pamiątkowe grupowe zdjęcia, aby w każdej chwili do nich powrócić. Wracając do autokaru Uczestnicy mieli także chwilę wolnego czasu na zakupy rozmaitych lokalnych wyrobów. Po dotarciu do miejsca docelowego, jakim było Nasiczne, wypakowaliśmy wszystkie bagaże i ruszyliśmy na spacer po okolicy, gdzie trafiliśmy do Kaskad Nasiczańskich. Miejsce to okazało się urzekające, gdzie oprócz niezwykłego górskiego krajobrazu, mogliśmy odpocząć słuchając przyjemnego szumu wody. Nad potokiem pochylały się drzewa, a z wody wystawały kamienie różnych wielkości i kształtów, tworząc malowniczy naturalny pejzaż. Po powrocie do Ośrodka, zmęczeni szybko udaliśmy się do swoich łóżek.

Następnie ruszyliśmy na salę, gdzie została zorganizowana dyskoteka dla podopiecznych WTZ. Pomimo, dużego wysiłku wyłożonego w tym dniu, podopieczni chętnie bawili się przy ulubionych rytmach disco polo, a uśmiech na ich twarzach towarzyszył im do końca zabawy.

 

Ostatni dzień przywitał nas pięknym słońcem, spakowani oraz najedzeni pożegnaliśmy Bieszczady. Udaliśmy się w podróż do kolejnego punktu naszej wycieczki, a była to Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła w Uhercach Mineralnych. Na początku została wyświetlona audiowizualizacja, z której mogliśmy zaczerpnąć wiedzy na temat ginących już zawodów. Następnie zostaliśmy podzieleni na trzy grupy, gdzie każda z nich miała możliwość uczestniczyć w trzech tematycznych klasach. Podczas pobytu w pracowni piekarni, każdy z Uczestników miał okazję do samodzielnego przygotowania i wypieczenia tradycyjnego prozaka w wiejskim piecu. W kolejnej klasie, podopieczni poznawali technikę ładnego pisania według zasad przedwojennej kaligrafii. Ostatnia pracownia nawiązywała do wyrobu glinianych garnków, po uzyskaniu wiedzy teoretycznej każdy zasiadł do koła, gdzie wykonał samodzielną własną pracę. Po odbytych warsztatach ruszyliśmy w dalszą drogę, która zmierzała ku domowi. Po drodze mieliśmy jeszcze przyjemną niespodziankę – pyszne lody w cukierni, które zafundował nam Ks. Dyrektor Bogusław Pitucha, za co serdecznie dziękujemy.

 

Wycieczka dobiegła końca, ale obiecaliśmy sobie, że jeszcze nie raz tam wspólnie wrócimy.

/JacyTacyWTZJanowLubelski

Oświadczenie o dostepności

/WTZwJanowieLubelskim

KRS 0000213751

z dopiskiem "WTZ Janów Lubelski"

WTZ Janów Lubelski ©2019 - 2024

design by pracownia komputerowa  WTZ Janów Lubelski

tel.: 15 851-30-60 

tel. kom: 607-302-701

e mail: warsztaty.janow@wp.pl

Godz. pracy:

pn - pt 7.00 - 15.00

Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

Warsztat Terapii Zajęciowej

w Janowie Lubelskim

 

ul. Bialska 69

23-300 Janów Lubelski

numer konta bankowego: PEKAO O/Sandomierz

33 1240 2786 1111 0010 5670 9561

z dopiskiem "darowizna na WTZ Janów Lubelski"