Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

Warsztat Terapii Zajęciowej

w Janowie Lubelskim

Godz. pracy:

pn - pt 7.00 - 15.00

tel. biuro: 15 872 -15-74; tel. kom: 607-302-701

e mail: warsztaty.janow@wp.pl

design by pracownia komputerowa  WTZ Janów Lubelski

WTZ Janów Lubelski ©2019 - 2023

KRS 0000213751

z dopiskiem "WTZ Janów Lubelski"

ul. Zamoyskiego 77

23-300 Janów Lubelski

/WTZwJanowieLubelskim

Oświadczenie o dostepności

/JacyTacyWTZJanowLubelski

Dnia 11 maja wybraliśmy się autokarem na jednodniową wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Kalennem w poszukiwaniu nowych wrażeń.

 

“Doboszówka” - bo tak się nazywa - gospodarstwo agroturystyczne w pięknej scenerii leśnej. Zagroda znajduje się w Lasach Janowskich, w pobliżu rezerwatu Imielty Ług. To klimatyczne miejsce jest pełne uroku, z dala od zgiełku i hałasu miasta. Osada Leśna oferuje nie tylko mnóstwo atrakcji, ale przede wszystkim daje możliwość spędzenia czasu na łonie natury. Znamy już to miejsce i chętnie tam wracamy, aby odpocząć od codziennych obowiązków.

 

Nasi podopieczni uczestniczyli w warsztatach pt. : „Kraina zwierząt”, a głównym zadaniem uczestników było tworzenie postaci sów z siana. Zajęcia przeplatane były zabawami na świeżym powietrzu, gdzie uczestnicy chętnie oddawali się nie tylko aktywnościom sportowym, ale też rytmowi muzyki. Zajęcia plastyczne natomiast stanowiły doskonałą okazję do rozwijania zdolności manualnych oraz uczyły cierpliwości, precyzji, jak i dyscypliny. Zajęcia tematyczne doskonale łączyły naukę z zabawą, dając możliwość zdobycia nowej wiedzy i umiejętności. Warsztaty miały dużą wartość edukacyjną, co przyniosło uczestnikom ogromną radość z realizowanego tematu, gdyż każdy uczestnik spotkania zabrał do domu własnoręcznie wykonaną przez siebie sówkę.

 

Dodatkową atrakcją była ścieżka edukacyjna „Z życia lasu”, która obejmowała przejażdżkę bryczką, podczas której można było podziwiać okoliczny las i otaczającą go przyrodę, a także odbyć rozmowę z woźnicą.

 

Gospodarstwo Agroturystyczne "Doboszówka" to świetne miejsce dla wszystkich, którzy uwielbiają zwierzęta. Uczestnicy chętnie zwiedzili znajdujące się na terenie gospodarstwa mini-zoo, poznając wiele ciekawostek o zwierzętach.

 

Wyjazd wzbogacił uczestników o nowe doświadczenia, a słoneczna pogoda i radość z ich pobytu pokazały, że wyjazd był udany.

 

Nauka i integracja w pięknej scenerii leśnej

12 maja 2022

Wróć do aktualności