Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

Warsztat Terapii Zajęciowej

w Janowie Lubelskim

Godz. pracy:

pn - pt 7.00 - 15.00

tel. biuro: 15 872 -15-74; tel. kom: 607-302-701

e mail: warsztaty.janow@wp.pl

design by pracownia komputerowa  WTZ Janów Lubelski

WTZ Janów Lubelski ©2019 - 2023

KRS 0000213751

z dopiskiem "WTZ Janów Lubelski"

ul. Zamoyskiego 77

23-300 Janów Lubelski

/WTZwJanowieLubelskim

Oświadczenie o dostepności

/JacyTacyWTZJanowLubelski

W weekend uczestniczyliśmy w charytatywnych dniach integracyjno-sportowych w Lublinie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ośrodek Wózków Inwalidzkich, Integracyjny Ośrodek Sportu i Rehabilitacji, Fundację Auxilium oraz Stowarzyszenie Grupy Rehabilitacyjnej.

 

Głównymi celami spotkania były: aktywizacja osób niepełnosprawnych, promocja sportu oraz edukacja na temat radzenia sobie z niepełnosprawnością we współczesnym świecie. Ponadto była to doskonała okazja do zapewnienia osobom niepełnosprawnym optymalnych możliwości zwiększenia ich udziału w różnorodnych formach aktywności, szerzenia idei integracji i zagwarantowania im dostępu do strefy sportowej.

 

Podczas wydarzenia odbyło się wiele dyscyplin sportowych i występów artystycznych, a jednym z nich był występ naszej grupy tanecznej „Jacy Tacy”. Podopieczni WTZ zaprezentowali układ taneczny składający się z Poloneza oraz Tańców Lubelskich. Zespół zgromadził dość liczną publiczność, której nie odstraszył nawet dokuczliwy tego dnia upał. Publiczność odegrała niezwykle ważną rolę w tym ożywczym zastrzyku zachęty w postaci gromkich oklasków, podniosła na duchu i dodała naszym dzielnym tancerzom jeszcze więcej odwagi. Dzięki wsparciu i pozytywnej energii skierowanej w kierunku występujących tancerzy, choreografia została wykonana zgodnie z planem. To jest dla nas najważniejsze, gdyż systematyczne próby przyczyniają się do coraz lepszych występów.

 

Dodatkowo piknik to czas znakomitej zabawy i wielu atrakcji dla uczestniczących. Podopieczni Warsztatu mogli spróbować swoich sił w wieloboju opartym na dyscyplinach paraolimpijskich (m.in. łucznictwo, slalom na wózku, rzut piłką lekarską, badminton, rzut piłeczką palantową), przygotowanych przez organizatorów. Biorący udział nasi uczestnicy pokazali, że potrafią zmierzyć się z wieloma dyscyplinami sportowymi, prezentując swoją zręczność, szybkość i siłę. A przecież nic tak nie pobudza do działania, jak rywalizacja.

 

To był naprawdę udany weekend!

 

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Takie wydarzenia stanowią świetną okazję do pokazania często ukrytych talentów, drzemiących potencjałów, a także ukazują, że jak wszyscy, osoby niepełnosprawne mają własne potrzeby i nie są bierni społecznie.

Piknik integracyjno-sportowy w Lublinie

29 sierpnia 2022

Wróć do aktualności