Wróć do aktualności

09 czerwca 2020

Powrót Uczestników - „terapia na nowych zasadach”

W tym kryzysowym czasie, kiedy nasi podopieczni nie mogli uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych w WTZ, poprzez kontakt telefoniczny staraliśmy się przygotować i zmotywować ich do utrzymania aktywności życiowej na wysokim poziomie. Dzięki tej sposobności mieliśmy także możliwość współuczestniczenia w ich codziennym funkcjonowaniu oraz wspólnym przeżywaniu różnych emocji dotyczących pandemii.

 

1 czerwca zostały wznowione zajęcia terapeutyczne dla Uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, jednakże wyglądają nieco inaczej, niż dotychczas. Nasi podopieczni to osoby niepełnosprawne z rozmaitymi chorobami współistniejącymi, dlatego też znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka zakażenia koronawirusem. Dbając o wspólne bezpieczeństwo, a także prawidłowe funkcjonowanie WTZ, wdrożyliśmy rekomendacje otrzymane od Wojewody Lubelskiego oraz opracowaliśmy indywidualne procedury postępowania w okresie trwania pandemii. W związku z powyższym przestrzegamy wysokiego reżimu sanitarnego – często przeprowadzana jest dezynfekcja, wszyscy mają mierzoną temperaturę oraz zachowane są zalecane odległości. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa pracuje i jest rehabilitowana na miejscu, w tym samym czasie druga grupa przebywa w domu wykonując pracę zdalną i oddając się różnym obowiązkom domowym. Po tygodniu natomiast następuje zamiana ról. To tylko kilka z nielicznych nowych zasad obowiązujących w WTZ.

 

Przypomnijmy, że w zeszły poniedziałek po 11 tygodniach nieobecności podopiecznych na terenie naszej placówki ponownie zapanował gwar. Tego dnia Uczestnicy pierwszej grupy powrócili do zajęć terapeutycznych w WTZ. „Jak dobrze, że znowu możemy być razem" – nie kryli zadowolenia. Ich twarze promieniały radością i wielkim szczęściem, a kroki niosły się echem po całym korytarzu. Trzeba przyznać, że Uczestnicy z dużym zapałem i zaangażowaniem przystąpili do pracy, wkładając w wykonywane zadania wiele trudu i wysiłku.

 

W tym tygodniu przyszedł czas na drugą grupę. Tak samo jak Uczestnicy pierwszej grupy, taki i oni nie mogli doczekać się powrotu do placówki. Chętni, zwarci i gotowi oddali się dalszej rehabilitacji poprzez wykonywanie zleconych ćwiczeń w każdej poszczególnej pracowni. Dzięki temu, możemy już zamieścić kilka fotografii ukazujących efekty tych działań.

 

Wierzymy w to, że rozmaite ograniczenia charakteryzujące ten trudny czas, już niedługo będą tylko wspomnieniem i wszyscy razem będziemy mogli spotykać się codziennie w naszym stałym „składzie”.

 

 

 

 

/JacyTacyWTZJanowLubelski

Oświadczenie o dostepności

/WTZwJanowieLubelskim

KRS 0000213751

z dopiskiem "WTZ Janów Lubelski"

WTZ Janów Lubelski ©2019 - 2024

design by pracownia komputerowa  WTZ Janów Lubelski

tel.: 15 851-30-60 

tel. kom: 607-302-701

e mail: warsztaty.janow@wp.pl

Godz. pracy:

pn - pt 7.00 - 15.00

Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

Warsztat Terapii Zajęciowej

w Janowie Lubelskim

 

ul. Bialska 69

23-300 Janów Lubelski

numer konta bankowego: PEKAO O/Sandomierz

33 1240 2786 1111 0010 5670 9561

z dopiskiem "darowizna na WTZ Janów Lubelski"