Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

Warsztat Terapii Zajęciowej

w Janowie Lubelskim

Godz. pracy:

pn - pt 7.00 - 15.00

tel. biuro: 15 872 -15-74; tel. kom: 607-302-701

e mail: warsztaty.janow@wp.pl

design by pracownia komputerowa  WTZ Janów Lubelski

WTZ Janów Lubelski ©2019 - 2023

KRS 0000213751

z dopiskiem "WTZ Janów Lubelski"

ul. Zamoyskiego 77

23-300 Janów Lubelski

/WTZwJanowieLubelskim

Oświadczenie o dostepności

/JacyTacyWTZJanowLubelski

Na kolejnych zajęciach w ramach zadania publicznego pn. „Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych – aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby", odbyły się warsztaty kulinarne z udziałem osób niepełnosprawnych i osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu powiatu zamojskiego.

 

Uczestnicy projektu razem z Panią Jadwigą przygotowali pyszną sałatkę owocową. Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki na temat wpływu owoców na nasze zdrowie. Prowadząca warsztaty przypomniała również uczestnikom jak ważna jest higiena pracy podczas wykonywania sałatki (dokładne mycie rąk i owoców). Głównym zadaniem uczestników projektu było samodzielne krojenie owoców i łączenie wszystkich składników. Efektem końcowym warsztatów była wspólna degustacja przygotowanej sałatki.

 

Praca w małej grupie ma korzystny wpływ na nabycie umiejętności wykonywania czynności dnia codziennego, eliminuje niekorzystne objawy psychiczne (m.in. braku poczucia własnej wartości) dodatkowo umożliwia uczenie się pracy zespołowej oraz pozwala ćwiczyć uwagę i koncentrację.

 

Zajęcia te wzbudziły motywację do działania i pokonywania problemów. Praca nad przygotowaniem sałatki owocowej przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze, której towarzyszyła radość i niesamowita motywacja do pracy – bo któż nie lubi owoców!

 

Sałatka owocowa - pyszna bomba witaminowa

25 października 2021

Wróć do aktualności