Wróć do aktualności

25 października 2021

Świat wokół mnie – malowanie obrazów

Świat wokół mnie – malowanie obrazów to drugi temat warsztatów rękodzieła, realizowanych w ramach zadania publicznego pn. „Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych – aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby".

 

Ze względu na warunki pogodowe zajęcia odbyły się w siedzibie WTZ w Janowie Lubelskim. Uczestnikami zadania były osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie powiatu zamojskiego. Grupa uczestników warsztatu pod kierunkiem Pani Agaty wykonała prace plastyczne. Malowanie farbami akrylowymi oraz praca pędzlem okazały się sposobem na dobrą zabawę i jednocześnie naukę prostych technik. Zajęcia te udowodniły, że osoby dla których malowanie nie jest pasją, wykonały piękne obrazy. Efekty pracy uczestników widać na zdjęciach. Mamy nadzieję, że nasze zajęcia stały się zachętą do odkrycia nowych talentów.

 

Sztuka osób niepełnosprawnych wpływa na kształtowanie i rozwijanie inteligencji emocjonalnej, służy ona nie tylko do zaspokajania potrzeb estetycznych i emocjonalnych ale również spełnia ogromną rolę w socjalizacji, rozwijaniu predyspozycji artystycznych i psychomotorycznych. Terapia przez sztukę pozwala ujawnić stłumione emocje, przejąć nad nimi kontrolę, wpłynąć na samoocenę oraz poczucie własnej wartości a także uwalnia od złych napięć. Taki właśnie był cel warsztatów rękodzieła, podczas których uczestnicy malowali obrazy z wykorzystaniem podobrazia, pędzla i farb.

 

Warsztaty te cieszyły się szczególnym zainteresowaniem, bowiem osoba z niepełnosprawnością poprzez tworzenia obrazu, dociera do swoich głęboko ukrytych emocji, a następnie jest w stanie przełożyć je na swoje własne życie.

/JacyTacyWTZJanowLubelski

Oświadczenie o dostepności

/WTZwJanowieLubelskim

KRS 0000213751

z dopiskiem "WTZ Janów Lubelski"

WTZ Janów Lubelski ©2019 - 2024

design by pracownia komputerowa  WTZ Janów Lubelski

tel.: 15 851-30-60 

tel. kom: 607-302-701

e mail: warsztaty.janow@wp.pl

Godz. pracy:

pn - pt 7.00 - 15.00

Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

Warsztat Terapii Zajęciowej

w Janowie Lubelskim

 

ul. Bialska 69

23-300 Janów Lubelski

numer konta bankowego: PEKAO O/Sandomierz

33 1240 2786 1111 0010 5670 9561

z dopiskiem "darowizna na WTZ Janów Lubelski"