Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej

w Janowie Lubelskim

Godz. pracy:

pn - pt 7.00 - 15.00

tel. biuro: 15 872 -15-74; tel. kom: 607-302-701

e mail: warsztaty.janow@wp.pl

design by pracownia komputerowa  WTZ Janów Lubelski

WTZ Janów Lubelski ©2019 - 2021

KRS 0000213751

z dopiskiem "WTZ Janów Lubelski"

ul. Zamoyskiego 77

23-300 Janów Lubelski

/WTZJanowLubelski

Oświadczenie o dostepności

/JacyTacyWTZJanowLubelski

W minioną środę, 25 września w  Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku, odbyła się uroczysta gala podsumowująca wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Sztuka Osób Niepełnosprawnych". Obecna na niej była reprezentacja WTZ Caritas w Janowie Lubelskim. To już XVII edycja tego konkursu, którego organizatorem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczny, którego tematem była "Podróż moich marzeń" organizowany jest pod honorowym patronatem Pierwszej Damy pani Agaty Kornhauser-Dudy. Nagrody i wyróżnienia wręczali laureatom Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz, Dyrektor Oddziału Lubelskiego PFRON Jerzy Dębski oraz Burmistrz Miasta Świdnik Waldemar Jakson.

 

Galę uświetnił koncert Piotra Selima i Magdaleny Celińskiej.

 

„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” jest największym w kraju przeglądem dorobku artystycznego placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych. Biorą w nim udział uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawni mieszkańcy domów pomocy społecznej. W skali kraju, zgłaszanych jest około 2 tyś. prac artystycznych.

 

 

Tomasz Pastucha laureatem konkursu PFRON!

27 września 2019

Obecna edycja rozgrywana była w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, tkanina i aplikacja, rzeźba kameralna i płaskorzeźba oraz fotografia. Na wojewódzki etap wpłynęło ponad 160 prac z ponad 50 placówek z Lubelszczyzny.

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że laureatem w kategorii fotografia został Tomasz Pastucha, uczestnik Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Janowie Lubelskim. Nagrodzona praca nosi tytuł tegorocznej edycji - "Podróż moich marzeń". Przedstawia osobę na wózku inwalidzkim u progu wielkich schodów, patrzącą na osoby wchodzące po nich.

 

Jego wygrana wydaje się tym pełniejsza, że otrzymał również I wyróżnienie, za swoją drugą pracę - "Cel został wybrany". Jury postanowiło nie przyznać II i III nagrody w kategorii więc Tomasz został jedynym laureatem w swojej kategorii.

 

Pozostali nasi uczestnicy, którzy brali udział w Konkursie odebrali na scenie pamiątkowe dyplomy. Trzeba przyznać iż sukces Tomasza podziałał motywująco na nich, gdyż powrotna droga do Janowa Lubelskiego upłynęła na dyskusjach i planach na przyszłoroczną edycję artystycznych zmagań. To zwiastuje wyłącznie, mamy nadzieję, ciekawe pomysły i wysoki poziom przyszłych prac.

 

Teraz nie pozostało nam nic innego jak cieszyć się sukcesem oraz czekać z niecierpliwością na rozstrzygnięcia na poziomie ogólnopolskim. Wszyscy trzymamy kciuki za Tomasza!

 

Wróć do aktualności

Zobacz zdjęcia