Zobacz zdjęcia

Wróć do aktualności

19 czerwca 2019

Uczestnicy WTZ w krainie dinozaurów, czyli wycieczka do Bałtowa

Dnia 18 czerwca Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowie Lubelskim wyruszył na całodniową wycieczkę do Bałtowa. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od atrakcji zwanej „Zwierzyniec Bałtowski”, gdzie znajdują się dzikie zwierzęta z całego świata. Ten ogromny obszar pokonaliśmy amerykańskim school busem, z którego mieliśmy możliwość obserwacji tutejszych zwierząt prawie jak na wyciągnięcie ręki. Nasz przewodnik dostarczył nam wielu ciekawych i humorystycznie opowiedzianych historii na temat safarii.

 

Kolejnym punktem naszej bałtowskiej wycieczki było zobaczenie Polski w Miniaturze, czyli pięćdziesięciu miniaturowych rekonstrukcji przedstawiających najciekawsze zabytki architektoniczne w Polsce powstałe w różnych okresach historycznych od średniowiecza, po XIX wiek (w skali 1:25) z czasów ich świetności. Dowiedzieliśmy się z opowieści przewodnika najważniejszych faktów historycznych na temat oglądanych obiektów. Następnie, po spacerze wśród uroczych miniatur, przyszedł czas chwilowego odpoczynku i zakupu pamiątek. Zadowoleni, ruszyliśmy w dalszą drogę do magicznego miejsca zwanego Sabatówką, gdzie poznaliśmy bajkowy świat czarownic. W domku „U Tekli” wiedźma przybliżyła nam historię magii oraz powstawanie różnorakich przepisów powstających w chatach wiedźm. To spotkanie było ogromnym zaskoczeniem, a u niektórych uczestników wywołało nawet odrobinę niepewności. Na zakończenie spotkania z wiedźmą była degustacja „żabich nerek” w postaci nasion dyni. Po tych ciekawych atrakcjach przyszedł czas na obiad, który zjedliśmy w cieniu drzew pozwalając sobie na upragniony odpoczynek. Po obiedzie ruszyliśmy dalej w drogę w kierunku JuraParku, gdzie znajdują się liczne repliki dinozaurów. Ogromne eksponaty pozwoliły na chwilę przenieść nam się w odległe czasy i wyobrazić sobie wręcz nierzeczywisty dla nas ten świat. Lekko zmęczeni dotarliśmy do Muzeum Jurajskiego na wystawę „Powrót do przeszłości”, która przedstawiała  dzieje życia na Ziemi. Mogliśmy tam zobaczyć liczne skamieniałości i modele wymarłych organizmów, jak również środowisko życia tych poszczególnych organizmów.

 

Ostatnim etapem naszej wycieczki była wizyta w prehistorycznym oceanarium. Zaraz po wejściu dostaliśmy na czas zwiedzania okulary z efektem 3D, dzięki którym mogliśmy podziwiać z bliska piękno morskich głębin, raf koralowych a także podwodne życie ogromnych gadów, które żyły na Ziemi tysiące lat temu.

 

Podsumowując, dzięki tej wspaniałej i pełnej wrażeń wycieczce, mieliśmy możliwość zobaczenia wielu interesujących miejsc, które długo pozostaną w naszej pamięci.

 

W galerii zobaczysz zdjęcia z bałtowskiej wycieczki.

/JacyTacyWTZJanowLubelski

Oświadczenie o dostepności

/WTZwJanowieLubelskim

KRS 0000213751

z dopiskiem "WTZ Janów Lubelski"

WTZ Janów Lubelski ©2019 - 2024

design by pracownia komputerowa  WTZ Janów Lubelski

tel.: 15 851-30-60 

tel. kom: 607-302-701

e mail: warsztaty.janow@wp.pl

Godz. pracy:

pn - pt 7.00 - 15.00

Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

Warsztat Terapii Zajęciowej

w Janowie Lubelskim

 

ul. Bialska 69

23-300 Janów Lubelski

numer konta bankowego: PEKAO O/Sandomierz

33 1240 2786 1111 0010 5670 9561

z dopiskiem "darowizna na WTZ Janów Lubelski"