Zobacz zdjęcia

Wróć do aktualności

16 sierpnia 2019

Warsztat na Festiwalu Kaszy i Żurawiny w Janowie Lubelskim

W dniach 10-11 sierpnia w Janowie Lubelskim, w Parku Misztalec, odbył się Festiwal Kaszy i Żurawiny, znany jako „Gryczaki”. Festiwal Kaszy jest imprezą cykliczną odbywającą się raz do roku w drugi weekend sierpnia. W tym roku odbyła się już 17 edycja.

 

„Gryczaki” to wydarzenie o charakterze kulinarno – rozrywkowym, a niezmiennym elementem tej imprezy jest oczywiście kasza – jako symbol tradycyjnego polskiego produktu, z uwagi na fakt iż gryka na tym terenie uprawiana jest od wielu wieków.

 

Święto Kaszy jest jednym z największych i najbardziej znanych wydarzeń na Lubelszczyźnie. Głównym celem tej imprezy jest kultywowanie wielopokoleniowej tradycji, nie tylko poprzez kuchnię regionalną, ale także poprzez pokazy ginących zawodów, takich jak: garncarstwo oraz kiermasz sztuki ludowej. Festiwalowi towarzyszył kiermasz produktów regionalnych, gdzie można było posmakować naszych lokalnych jaglaków, gryczaków, drożdżówek i pierogów z kaszą, miodów, serów podsuszanych, jak również tradycyjnych nalewek. Oprócz degustacji miejscowych potraw regionalnych, imprezie towarzyszyły liczne występy artystów. Dodatkowo w ramach festiwalu organizowana jest prezentacja zagród, gdzie po raz kolejny Warsztat Terapii Zajęciowej „Caritas” w Janowie Lubelskim miał przyjemność prezentować swoje produkty oraz prace wykonane przez naszych uczestników podczas zajęć terapeutycznych.

 

Jesteśmy niezwykle dumni, ponieważ nasze stoisko, jak i same produkty cieszyły się wielkim powodzeniem oraz zyskały uznanie wśród odwiedzających osób naszą zagrodę. W tym roku nasz asortyment składał się głównie ze specjałów pracowni gospodarstwa domowego tj. gryczak, jaglak, drożdżówki z kaszą i serem, a także różnego   rodzaju   wyrobów   z   drewna,  magnesów  na  lodówkę,  a  także  wyrobów z wikliny.

/JacyTacyWTZJanowLubelski

Oświadczenie o dostepności

/WTZwJanowieLubelskim

KRS 0000213751

z dopiskiem "WTZ Janów Lubelski"

WTZ Janów Lubelski ©2019 - 2024

design by pracownia komputerowa  WTZ Janów Lubelski

tel.: 15 851-30-60 

tel. kom: 607-302-701

e mail: warsztaty.janow@wp.pl

Godz. pracy:

pn - pt 7.00 - 15.00

Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

Warsztat Terapii Zajęciowej

w Janowie Lubelskim

 

ul. Bialska 69

23-300 Janów Lubelski

numer konta bankowego: PEKAO O/Sandomierz

33 1240 2786 1111 0010 5670 9561

z dopiskiem "darowizna na WTZ Janów Lubelski"