Wróć do aktualności

03 września 2021

Warsztaty plenerowe na terenie Parku Rekreacji Zoom Natury

W czwartek 2 września 2021 roku na terenie Parku Rekreacji Zoom Natury położonego przy ul. Świerdzowej 41 w Janowie Lubelskim ruszyły Warsztaty kulinarne i teatralno – muzyczne w ramach  zadania  publicznego  pn. „Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych – aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby".

 

Uczestnicy z terenu powiatu janowskiego biorący udział w projekcie współfinansowanym ze środków PFRON, będących w dyspozycji ROPS  w  Lublinie  w dwóch grupach w plenerze brali czynny udział w obu przygotowanych zajęciach.

 

Jako pierwsze odbyły się warsztaty taneczne pod kierunkiem Pani Ani – trenerki warsztatów teatralno-muzycznych. Muzyka jest przyjemna do słuchania dla wszystkich, różnica występuje tylko w indywidualnym podejściu i upodobaniu w jej percepcji. Taniec natomiast to nie tylko umiejętność stawiania kroków i ruchu ciała w rytmie muzyki, to również nauczanie form towarzyskich, takich jak: przedstawianie się, przywitanie, pozdrowienie, proszenie do tańca i dziękowanie za wspólny taniec i towarzystwo. Dla osób z niepełnosprawnościami taniec nie kończy się na nauce, ale co dla nich szczególnie ważne i przynoszące radość to wspólna zabawa i integracja.  A taką mieli zapewnioną wszyscy tancerze podczas tychże zajęć.

 

Natomiast w warsztatach kulinarnych z trenerem Panią Jadwigą uczestnicy projektu przygotowywali kiełbaski, karkówkę i szaszłyki by grillować w plenerze. Na początku zajęć zostali zapoznani z podstawowymi zasadami higieny obowiązującymi podczas przygotowywania potraw. Poznali przeznaczenie sprzętu i narzędzi wykorzystywanych do grillowania różnego rodzaju mięs i warzyw. Zajęcia umożliwiły też poznanie i opanowanie przez osoby z niepełnosprawnościami techniki nakrywania i podawania do stołu w plenerze.

 

Pogoda sprzyjała by w otoczeniu natury nie tylko popracować ale i cieszyć się wspólnym spotkaniem i integrować przy spożywaniu przygotowanych potraw.

 

/JacyTacyWTZJanowLubelski

Oświadczenie o dostepności

/WTZwJanowieLubelskim

KRS 0000213751

z dopiskiem "WTZ Janów Lubelski"

WTZ Janów Lubelski ©2019 - 2024

design by pracownia komputerowa  WTZ Janów Lubelski

tel.: 15 851-30-60 

tel. kom: 607-302-701

e mail: warsztaty.janow@wp.pl

Godz. pracy:

pn - pt 7.00 - 15.00

Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

Warsztat Terapii Zajęciowej

w Janowie Lubelskim

 

ul. Bialska 69

23-300 Janów Lubelski

numer konta bankowego: PEKAO O/Sandomierz

33 1240 2786 1111 0010 5670 9561

z dopiskiem "darowizna na WTZ Janów Lubelski"