Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

Warsztat Terapii Zajęciowej

w Janowie Lubelskim

Godz. pracy:

pn - pt 7.00 - 15.00

tel. biuro: 15 872 -15-74; tel. kom: 607-302-701

e mail: warsztaty.janow@wp.pl

design by pracownia komputerowa  WTZ Janów Lubelski

WTZ Janów Lubelski ©2019 - 2023

KRS 0000213751

z dopiskiem "WTZ Janów Lubelski"

ul. Zamoyskiego 77

23-300 Janów Lubelski

/WTZwJanowieLubelskim

Oświadczenie o dostepności

/JacyTacyWTZJanowLubelski

Dni 6, 7 i 8 września bieżącego roku był kolejnym etapem realizacji warsztatów w ramach zadania publicznego pod tytułem „Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych – aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby".

 

Na terenie Parku Rekreacji Zoom Natury oraz w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowie Lubelskim uczestnicy warsztatów rękodzielniczych wykazali się pracowitością, zapałem i niezwykłym talentem w budowaniu wieńca dożynkowego na 8 września tj. Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w czasie, której były obchodzone dożynki dekanalne. Zakupione na ten cel kwiaty i zboża pod kierunkiem prowadzącej warsztaty rękodzieła Pani Agaty były skrupulatnie naklejane i układane, by w efekcie wykonany wieniec nie umniejszał swym pięknem tej doniosłej uroczystości i wyrażał wdzięczność za  plony. Uczestnicy warsztatów mieli okazję docenić trud pracy rolników, dzięki której otrzymujemy chleb, warzywa, owoce i kwiaty. Ten wyjątkowy dzień w Janowie Lubelskim był dziękczynieniem mieszkańców dekanatu janowskiego za zebrane plony a dla uczestniczących w warsztatach rękodzieła ważną lekcją szacunku dla chleba i wszystkich pracujących na roli.

 

Mamy nadzieję, że pozyskana wiedza zaowocuje w przyszłym czasie i wszyscy chętnie będą z niej korzystać, stając się pięknym ogniwem utrzymania tradycji dożynkowych.

 

Warsztaty rękodzieła - kolejny etap realizacji projektu

09 września 2021

Wróć do aktualności