Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej

w Janowie Lubelskim

Godz. pracy:

pn - pt 7.00 - 15.00

tel. biuro: 15 872 -15-74; tel. kom: 607-302-701

e mail: warsztaty.janow@wp.pl

design by pracownia komputerowa  WTZ Janów Lubelski

WTZ Janów Lubelski ©2019 - 2021

KRS 0000213751

z dopiskiem "WTZ Janów Lubelski"

ul. Zamoyskiego 77

23-300 Janów Lubelski

/WTZJanowLubelski

Oświadczenie o dostepności

/JacyTacyWTZJanowLubelski

W serii artykułów "Wspominając:..." będziemy prezentować wybrane wydarzenia, postacie oraz inne ciekawe rzeczy i fakty mające związek z naszymi Warsztatami a które to wydarzyły się w ciągu już ponad 10-letniej naszej działalności. Zajmują one wyjątkowe miejsce w naszej historii i pamięci, stąd decyzja by wracać do nich na kartach naszej strony internetowej. Na pierwszy rzut - nasza perełka - zespół tańca ludowego Jacy Tacy na festiwalowej scenie.

 

W dniach 21-24 czerwca 2018 r., odbył się 52 Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, który jest najważniejszym i największym wydarzeniem organizowanym w klimacie sztuki ludowej w całym kraju. Każdego dnia Festiwalu prezentowały się najróżniejsze kapele i śpiewacy, którzy promowali kulturę Ludową oraz Folklor.

 

Ogromnym wyróżnieniem dla nas był występ naszego zespołu tanecznego "Jacy Tacy" na kazimierskiej scenie. Występ spotkał się z dużym entuzjazmem i sympatią tamtejszej publiczności, mimo wietrznej, jak również deszczowej aury. Po występie tancerze i opiekunowie wzięli udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich uczestników Festiwalu. Przed odjazdem był czas wolny, który został wykorzystany na odpoczynek i spacery po Rynku wśród kramów z wyrobami Sztuki Ludowej. Jeszcze długo po powrocie, występ w Kazimierzu Dolnym był wiodącym tematem rozmów, zarówno uczestników jak i pracowników Warsztatu.

 

Galeria tego wydarzenia do zobaczenia tutaj.

Wspominając: Jacy Tacy na festiwalu w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

06 czerwca 2019

Wróć do aktualności

Wróć do Wspominając...

Zobacz zdjęcia