Wróć do aktualności

 

Od paru dni mamy już rok 2021, pomimo to świat nie uporał się z pandemią COVID – 19 i nasz Warsztat nadal nie może prawidłowo funkcjonować. Uczestnicy są podzieleni na grupy, my podczas ich pobytu na zajęciach staramy się zapewnić im jak największe bezpieczeństwo sanitarne. Jakby to powiedzieli niektórzy z naszych podopiecznych „stara bieda”, ale nie do końca.

 

Codziennie solidnie pracujemy oraz szukamy różnego rodzaju konkursy, w których mogą wziąć udział nasi uczestnicy. Jednym z takich konkursów był konkurs na szopkę bożonarodzeniową, organizowany przez Muzeum Regionalne we współpracy z Parafią pw. św. Jana Chrzciciela oraz Parafią pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim. Do konkursu przystąpił nasz podopieczny Krzysztof Pachuta, który pasjonuje się w tematyce rękodzieła.

Oto krótki wywiad z naszym artystą:

 • Krzysiu gratuluję wyróżnienia w konkursie na szopkę bożonarodzeniową.
 • Dziękuję, ale dla mnie nie są najważniejsze tytuły tylko to, że mogę pracować pomimo swojej choroby i oczywiście uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych w Warsztacie.
 • To miłe, ale wróćmy do naszej rozmowy, opowiedz kilka słów o sobie.
 • Od dziecka czytałem Pismo Święte (przeczytałem go 50 razy), interesuję się żywotem świętych, jestem bardzo wierzący i  kocham bardzo Pana Jezusa.
 •  Od kiedy zaczęła się Twoja artystyczna przygoda?
 • Od najmłodszych lat wiele malowałem, tak jest i teraz. Niezależnie na jakiej pracowni przebywam, zawsze podczas zajęć znajduję czas na prace plastyczne. Obecnie jestem na pracowni teatralno – muzycznej, pomimo to obecnie maluję kapliczki, ikony i obrazy z wizerunkami świętych, a także wykonuję innego typu prace rękodzielnicze.
 • Mówisz, że malujesz ikony i obrazy Pana Jezusa, a dlaczego szopka bożonarodzeniowa?
 • Codziennie rano (6:30) służę jako ministrant w Sanktuarium Matki Bożej. Któregoś dnia po Mszy Św. nasz Ksiądz Kierownik zapytał mnie czy nie chciałbym wziąć udziału w tym konkursie i pomimo iż początkowo zwątpiłem w swoje umiejętności, podjąłem wyzwanie.
 • Opowiedz nam jak przebiegały prace.
 • Szkielet szopki wykonał instruktor pracowni stolarskiej, a resztę pod okiem mojej „muzycznej” pani wykonałem własnoręcznie. Początki były jak zwykle ciężkie tzn. brak koncepcji i inspiracji, ale pomimo to każdego dnia coś działałem. W ostatni dzień moja praca nad szopką przebiegała najintensywniej, gdyż upływał termin jej oddania. Na szczęście udało się skończyć wszystko na czas, z czego jestem bardzo zadowolony.
 • I to najważniejsze, zważywszy że po raz pierwszy brałeś udział w takim konkursie.
 • Tak i może dlatego wraz z upływem czasu zapomniałem o udziale w tym konkursie, podejmując się kolejnych wyzwań malarskich. Dopiero podczas styczniowych zajęć w Warsztacie Ksiądz Kierownik z samego rana uprzedził, że dzisiaj czeka na mnie niespodzianka. Na pracowni pani Agnieszka ujawniła rąbka tajemnicy, że dostałem wyróżnienie i z dumą przeczytałem artykuł, gdzie faktycznie było moje imię oraz nazwisko. To nie był koniec, po codziennej modlitwie przy wszystkich moich kolegach i koleżankach dostałem dyplom, nagrodę i brawa.

W przyszłym roku również wezmę udział w takim konkursie i wcale nie zależy mi na nagrodzie. Po prostu jestem dumny z docenienia mojej pracy, gdyż oznacza to zauważenie moich umiejętności, które ćwiczę na co dzień.

 • W takim razie pozostaje mi tylko życzyć Ci pierwszego miejsca.

 

Krzysztof jest przykładem, że jeżeli naprawdę się chce to można nawet pośród trudów życiowych, jakimi są niewątpliwie dolegliwości związane z chorobą,  odnosić sukcesy i reprezentować nasz Warsztat.

 

W imieniu całego Warsztatu Terapii Zajęciowej serdecznie dziękujemy Krzysztofowi za poświęcony czas i motywację do wytrwałej oraz solidnej pracy w trakcie zajęć, jak również prezentowanie placówki wśród społeczności lokalnej. Jesteśmy wszyscy przekonani, że jeszcze niejeden udział w konkursie i niejedno wyróżnienie jest przed nim.

13 stycznia 2021

Wyróżnienie w janowskim konkursie na szopkę bożonarodzeniową

/JacyTacyWTZJanowLubelski

Oświadczenie o dostepności

/WTZwJanowieLubelskim

KRS 0000213751

z dopiskiem "WTZ Janów Lubelski"

WTZ Janów Lubelski ©2019 - 2024

design by pracownia komputerowa  WTZ Janów Lubelski

tel.: 15 851-30-60 

tel. kom: 607-302-701

e mail: warsztaty.janow@wp.pl

Godz. pracy:

pn - pt 7.00 - 15.00

Caritas Diecezji Sandomierskiej

 

Warsztat Terapii Zajęciowej

w Janowie Lubelskim

 

ul. Bialska 69

23-300 Janów Lubelski

numer konta bankowego: PEKAO O/Sandomierz

33 1240 2786 1111 0010 5670 9561

z dopiskiem "darowizna na WTZ Janów Lubelski"